خبرهای وبلاگ

نیاز به دستگاه استرچ پالت دارید؟

درباره استرچ پالت

استرچ پالت نوعی دستگاه بسته بندی و یکی از دستگاه های پر کاربرد در صنایع است. عملکرد این دستگاه به این صورت است که نایلون استرچ یا همان پلاستیک استرچ که قابلیت کشسانی بالایی دارد توسط دستگاه استرچ پالت به دور پالت پیچیده میشود. استرچ نمودن پالت یکی از مقرون به صرفه ترین روش بسته بندی پالت به حساب می آید. استرچ پالت ها جهت حفاظت فیزیکی محصولات از اسیب های احتمالی (مانند نورخورشید، باران، گردوغبار، رطوبت و واژگونی ) موقع حمل و نصب به کار گرفته شده و حمل و نقل را بسیار آسان میکند.

این دستگاه در انتهای خطوط تولید به کار گرفته میشود.

این دستگاه در صنایع مختلف بسیار حایز اهمیت است. صاحبان کسب و کار از این دستگاه به دلیل کاربرد فراوانی که دارد، به عنوان یک گارد امنیتی برای محصولات خود استفاده می کنند.از جمله ویژگی های یک دستگاه پالت استرچ خوب میتوان به تحمل وزن بالا اشاره کرد که میبایست دستگاه این کاربرد را داشته باشد.

استرچ پالت نمایشی

دستگاه استرچ پالت از لحاظ عملکرد به دو نوع تقسیم بندی می شود: 1. استرچ پالت گردان (دارای یک صفحه دوار) 2. استرچ پالت ثابت (به نام های دکل گردان یا بازویی نیز گفته می شود)

نکاتی را که در مورد خرید استرچ پالت باید لحاظ کرد::

1- وزن پالت :
همیشه وزن یکی از مهمترین معیار ها در بسته بندی میباشد و سبب ایجاد محدودیت در حین کار و بسته بندی میشود. اغلب استرچ پالت ها وزن های 1 تا 2 تن را میتوانند تحمل کنند ولی این محدودیت برای دستگاه های استرچ پالت دکل گردان (بازویی) صادق نیست. دلیل این امر هم خیلی واضح میباشد چرا که پالت برروی زمین قرار گرفته و وزنی روی دستگاه نمی اندازد.
2- مصرف فیلم استرچ :
مصرف فیلم استرچ پالت هم از موارد مهمی در تعیین و انتخاب یک دستگاه استرچ پالت خوب میباشد. به این دلیل که اگر دستگاه از تکنولوژی قدیم استفاده کند سبب مصرف مقادیر زیادی فیلم استرچ میشود که در دراز مدت به شدت هزینه های یک دستگاه را بالا میبرد.
3- ارتفاع پالت:
همه دستگاه های استرچ پالت محدودیت ارتفاع دارند و در ابعاد مشخصی را میتوانند بسته بندی کنند پس همواره به ارتفاع استرچ پالت دقت نمایید.

تکنولوژی pre-stretch (پری استرچ) و کاربرد آن در دستگاه استرچ پالت:

این سیستم که از یک موتور گیربکس و یک کنترل دور موتور و تعدادی قطعات مکانیکی تشکیل شده است وفیلم استرچ روی این سیستم سوار می شود قبل از پیچش فیلم دور پالت، فیلم استرچ را تا 4 برابر طول اولیه خود می کشد تا هم در مقدارمصرف فیلم صرفه جویی کند و هم میزان کشش فیلم را روی پالت کنترل نماید. بنابراین خریدار این دستگاه با بهره گیری از این سیستم می تواند در یک سال تا چند برابر هزینه خرید این دستگاه را صرفه جویی نماید.
این دستگاه در صنایع زیادی کاربرد دارد که به اختصار بعضی از آنها را نام میبریم.
صنایع فلزی – صنایع چرم – نساجی – صنایع غذایی – صنایع سلولوزی – صنایع شیمایی – صنایع دارویی – صنایع برق – صنایع کشاورزی – صنایع ماشین سازی – صنایع کاشی –

باتوجه به مطالب فوق و همچنین با توجه به تجارب گسترده مهندسین ماشین سازی سپهرحمید بهتر است قبل از خرید دستگاه از تجربه و مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید و به سئوالاتشان پاسخ دهید تا بهترین نوع دستگاه برای بسته بندی کالایتان را به شما معرفی نمایند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *