راهنمای خرید دستگاه, وکیوم پک

راهنمای خرید دستگاه بسته بندی وکیوم

دستگاه وکیوم صنعتی

اگر شما نیاز به تهیه دستگاه بسته بندی وکیوم دارید بهتر است راهنمای خرید دستگاه بسته بندی وکیوم را در ادامه بخوانید.

خرید دستگاه بسته بندی وکیوم یکی از کارهای مهم برای صاحبان صنایعی است که می خواهند از این دستگاه برای ایجاد خط تولید بسته بندی و فروش استفاده کنند. در این مطلب شما با انواعی از دستگاه وکیوم، کاربرد های آن و مدل های مختلف آشنا شده و به راحتی می توانید دریابید که کدام یک از مدل های این دستگاه مناسب شما است.

انواع دستگاه های بسته بندی وکیوم
انواع دستگاه های بسته بندی وکیوم

معرفی دستگاه وکیوم

دستگاه وکیوم هوای اطراف کالا را خارج می کند و سپس کیسه پلاستیکی که محصول در آن قرار دارد را دوخت می زند. این عمل می تواند همراه با تزریق یک گاز بی اثر درون بسته باشد.

مزایای بسته بندی وکیوم

علاوه بر همه مزایایی که بسته بندی دارد دارای مزایای زیر است:

حفظ کیفیت محصول

صرفه جویی در هزینه با کاهش ضایعات و افزایش زمان ماندگاری محصول

فشرده سازی محصول و افزایش بهره وری فضای انبار و سهولت حمل و نقل

نکات مهمی که قبل از خرید دستگاه باید در نظر داشته باشید:

  1. اندازه نایلون هایی که دستگاه می تواند بدوزد.
  2. میزان نیاز روزانه شما به بسته بندی.
  3. بسته بندی محصول شما به تزریق گاز لازم دارد.
  4. حجم میزان تخلیه هوا از بسته چه قدر باشد.
  5. محصول شما به چه شکلی باید بسته بندی شود: عمودی (بسته روی سطح قرار گیرد) افقی (بسته روی میز قرار گیرد)
  6. بسته بندی همراه پرس و فشرده سازی محصول نیاز است.
  7. اندازه گیری وزن محصول جهت بسته بندی.
  8. دستگاه ویژه موادغذایی است و باید دائم شستشو شود (دستگاه تمام استیل باشد)

کیسه مناسب وکیوم

کیسه های مناسب وکیوم
انواع وکیوم بگ

بسته بندی وکیوم مانند سایر بسته بندی ها نیاز به پلاستیک مخصوص به خود دارد. پلاستیک یا نایلونی که برای بسته بندی در دستگاه وکیوم مورد نیاز است، کیسۀ وکیوم، یا وکیوم بگ است که از نظر شفافیت دارای انواع زیر می باشد:

 • متالایز
 • کیسه پلاستیکی شفاف
 • یک رو متالایز

به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر یک از انواع کیسه های نامبرده در بالا برای یک سری از محصولات مناسب هستند و از یک نوع کیسه نمی‌توان برای چندین محصول مختلف استفاده نمود.

در دستگاه بسته‌بندی وکیوم از چه گازی برای ماندگاری محصولات استفاده می‌شود؟

اگرچه متداول ترین گازهای مورد استفاده در بسته بندی گازهای بی اثری مانند اتمسفر اصلاح شده اکسیژن، دی اکسید کربن و ازت (نیتروژن) هستند. با این حال می توان از گازهای دیگری مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، اتانول و آرگون استفاده کرد. اما به طور کلی از گاز ازت استفاده می‌کنند. این گاز در صنعت بسته‌بندی غذایی از قابلیت‌های زیادی برخوردار است. گاز ازت می‌تواند اکسیژن را از بسته‌بندی خارج کند. این موضوع باعث می‌شود که باکتری‌ها و رطوبت داخل بسته‌بندی از بین بروند. در این صورت عمر مواد غذایی با این گاز افزایش پیدا می‌کنند.

انواع دستگاه بسته بندی وکیوم

وکیوم عمودی یا ایستاده

دستگاه وکیوم ایستاده سپهرحمید
وکیوم ایستاده ماشین سازی سپهرحمید

مدل وکیوم عمودی پر کاربردترین و حرفه ای ترین مدل دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار در خط بسته بندی خشکبار است. این دستگاه ها که به شکل عمودی نصب می شوند، دارای توزین هایی برای ریختن محصول به داخل دستگاه هستند. با استفاده از سیستم کامپیوتری و کاملا هوشمند دستگاه می توانید میزان و نوع بسته بندی را مشخص کنید. این دستگاه ها می توانند هوا را از داخل بسته بندی خارج کرده و گاز مخصوص برای بالا بردن طول عمر را به محصولات اضافه کنند.

این نوع دستگاه وکیوم عمودی، برای بسته بندی محصولات با سایز بزرگ و خیلی بزرگ، مناسب می باشد.

این سری از دستگاه های وکیوم چندکاره که عمل تزریق گاز هم می تواند در آن ها انجام شود، هم روند دوخت و هم عمل وکیوم وسپس انتشار (تزریق) گاز به داخل محصول بسته بندی شده را در چرخه وکیوم انجام می دهند.

این نوع دستگاه بدون کابین است و به همین دلیل اندازه کابین وکیوم کاربری آن را محدود نمی کند.

این دستگاه بسته بندی به نیاز مشتری می تواند به صورت کاملا تمام اتوماتیک ساخته شود.

دستگاه بسته بندی وکیوم افقی

وکیوم پک بالشتی
وکیوم افقی

این دستگاه همانند وکیوم عمودی فاقد کابین است پس هیچ محدودیتی برای وکیوم کردن محصولات با سایز خیلی بزرگ ندارد، اما در مقایسه با وکیوم عمودی قیمتی مناسب تر دارد. درجه ی وکیوم در تمام این دستگاه ها قابل تنظیم است و شما به راحتی می توانید میزان حجم محصولتان را به اندازه مورد نظرتان تبدیل کنید. قابلیت افزودن پرس کالا (مانند بالشت) نیز می تواند به این دستگاه افزوده شود.

دستگاه بسته بندی وکیوم تک کابین (رومیزی)

وکیوم تک کابین
وکیوم تک کابین

دستگاه وکیوم رومیزی از دیگر دستگاه‌های بسته بندی وکیوم می‌باشد. بزرگ‌ترین قابلیت این دستگاه وکیوم و بسته بندی محصول به صورت خودکار است. جهت انجام عملیات وکیوم و دوخت تنها کافی است، محصول را درون دستگاه قرار داده و تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید. سپس درب دستگاه را بسته و منتظر بمانید تا محصول وکیوم و بسته بندی شود.

در دستگاه وکیوم رومیزی هم تمام عملیات وکیوم، دوخت، انتشار گاز (در صورت مجهز بودن دستگاه به این سیستم)و خنک کردن توسط این دستگاه انجام می گیرد و تنها تفاوت این دستگاه نسبت به دیگر مدل ها رومیزی بودن و کم حجم بودن آن می باشد.

دستگاه وکیوم بسته بندی دوکابین

وکیوم دو کابین
وکیوم دو کابین

مزیت اصلی دستگاه وکیوم بسته بندی دو کابین یا دستگاه وکیوم بسته بندی صنعتی، در سرعت عمل بسته بندی به دلیل بسته بندی همزمان در دو کابین می باشد. دستگاه بسته بندی وکیوم دو کابین با در اختیار داشتن ۴ فک دوخت می تواند به طور همزمان در یک کابین بسته ها را بچیند و در کابین کناری عملیات وکیوم را انجام دهد. بنابراین دستگاه وکیوم بسته بندی دوکابین توانایی انجام فرآیند های بسته بندی صنعتی و نیمه صنعتی را دارد. به همین دلیل به آن دستگاه وکیوم بسته بندی صنعتی هم گفته می شود.

این دستگاه هم از نظر عملکرد دقیقا مانند وکیوم تک کابین است و تنها تفاوت آن ها در سرعت عملیات وکیوم و در واقع بسته بندی است که در دستگاه وکیوم دو کابین بیشتر است. در حقیقت می توان گفت با همان نیروی مصرفی وکیوم تک کابین، کارایی چند برابر دارد.

دستگاه های وکیوم بسته بندی در زمینۀ های زیر کاربرد دارند:

برای بسته بندی نمودن خشکبار، زیتون، خرما، حبوبات، فراورده های پروتئینی (سوسیس، کالباس، …)، آجیل، زعفران، بادام، فندق، گوشت، پسته، آجیل، تخمه، مغز روکش دار، ماهی، سالاد، سبزیجات، میوه خشک، داروریال قارچ، مواد شیمیایی، آلو، لواشک، لوازم خانگی، انجیر خشک، توت خشک، آلبالو خشک، زرشک، سنجد، نخودچی، عناب، کشمش، گردو، خلال بادام، بادام هندی، تخمه آفتابگردان، تخمه جابونی، کشمش، میگو، نان، بالشت (همراه پرس)، تشک، پتو، لباس، پارچه، قطعات صنعتی

قیمت دستگاه وکیوم بسته بندی

قیمت دستگاه وکیوم بسته بندی، بستگی به ظرفیت دستگاه، جنس بدنه، تعداد و طول فک ها و همچنین مشخصات پمپ اصلی می‌باشد. از آنجا که برخی از دستگاه های وکیوم بسته بندی و یا برخی از قطعات اولیۀ دستگاه هایی که تولید داخلی دارند از خارج از کشور وارد می‌شوند، لذا قیمت آنها ارتباط مستقیم با قیمت ارز دارد.

آیا گارانتی برای دستگاه وکیوم پرس ضروری ست؟

بله، انواع دستگاه بسته بندی وکیوم پلاستیک ساخت ماشین سازی سپهرحمید دارای قطعات با کیفیت و همچنین عمر مفید بالا هستند. لذا معمولا در طول عمر مفید دستگاه کمتر دچار مشکل می‌شوند. اصلی ترین قطعات این دستگاه ها شامل دینام و پمپ خلاء، محفظه وکیوم، المنت فک‌های دوخت، برد الکترونیکی و نمایشگر تنظیمات دستگاه هستند.

تمامی قطعات دستگاه وکیوم به جزء مواد مصرفی (مانند المنت) به اعتبار ماشین سازی سپهرحمید دارای دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشند.

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید:
۰۲۵-۳۴۲۳۳۴۲۳
۰۹۱۲۳۵۳۳۹۶۷
واتساپ: ۰۹۳۶۳۵۳۳۹۶۷

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای خرید دستگاه بسته بندی وکیوم

 1. رفسنجان گفت:

  برای خرید #دستگاه_وکیوم_پسته چه کار باید انجام دهم. فروش قسطی هم دارید؟

  1. مهندس یزدانی گفت:

   سلام علیکم
   فعلا فروش قسطی نداریم
   برای اطلاع از نحوه خرید با کارشناسان فروش ماشین سازی سپهرحمید در تماس باشید

 2. سالاری گفت:

  دوستانی که این متن را می خوانند، توجه داشته باشند: سعی کنند کیسه وکیوم را برای دستگاه بسته بندی وکیوم از جای معتبر و جنس خوب تهیه کنند. این حرف را از یک آدم با تجربه بشنوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *