وکیوم پک

دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات و خشکبار

انواع دستگاه وکیوم صنعتی

بسته بندی محصولات به خصوص برای کالاهی صادراتی یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان حبوبات و خشکبار است. از مواردی که در این خصوص می‌تواند کمک کند استفاده از دستگاه وکیوم حبوبات و خشکبار است. اکثر فروشندگان حبوبات و خشکبار بسته بندی شده با وکیوم را بیشتر می پسندند و می گویند نسبت به محصولات فله‌ای که قبلاً می خریدیم بهداشتی تر است و حمل و نقل آن ساده تر شده است.

دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات و خشکبار

مقدمه

حبوبات و خشکبار از جمله محصولات غذایی با ارزش هستند که در تغذیه انسان نقش مهمی دارند. این محصولات شامل لوبیا، عدس، لپه، ماش، نخود، کنجد، گردو، بادام، پسته و … هستند که در نقاط مختلف ایران کشت و برداشت می شوند. حبوبات و خشکبار دارای پروتئین، فیبر، ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هستند که برای سلامت بدن مفید هستند. این محصولات به صورت فله ای یا بسته بندی شده در بازار عرضه می شوند.

تکنولوژی بسته بندی وکیوم چیست؟

نمونه آجیل بسته بندی شده وکیومبسته بندی وکیوم یکی از فناوری های اصلی در بسته بندی و نگهداری مواد غذایی و غیرغذایی است. بسته بندی وکیوم یک روش بسته بندی برای خارج کردن هوا از بسته ها، قبل از عملیات دوخت است. فن آوری وکیوم برای بسته بندی مواد غذایی در دهه ۱۹۴۰ میلادی اختراع شد. با گذشت ۸۰ سال، دستگاه بسته بندی وکیوم برای بخش های مختلف صنعت توسعه یافته است.

چرا باید حبوبات و خشکبار را بسته بندی کرد؟

حبوبات و خشکبار به دلایل زیر نیاز به بسته بندی دارند:

افزایش ماندگاری: حبوبات و خشکبار در صورت نگهداری در شرایط نامناسب، ممکن است تغییر رنگ، طعم، بو، شکل و خواص غذایی پیدا کنند. بسته بندی وکیوم این محصولات باعث می شود که از تماس با هوا، رطوبت، آفات و عوامل زیان آور دیگر جلوگیری شود و عمر مفید آن ها را افزایش دهد.

حبوبات و خشکبار در حالت عادی تا حدود یک سال سالم می‌مانند. ولی زمان ماندگاری حبوبات و خشکبار بسته بندی شده با وکیوم تا پنج سال افزایش می‌یابد.

افزایش قابلیت حمل و نقل: حبوبات و خشکبار در صورت فله ای بودن، سخت تر قابل حمل و نقل هستند. بسته بندی این محصولات باعث می شود که به راحتی روی هم قرار گیرند و به سادگی به نقاط دور دست ارسال شوند.

افزایش جذابیت ظاهری: حبوبات و خشکبار در صورت فله ای بودن، زیاد توجه مشتری را جلب نمی کنند. بسته بندی این محصولات باعث می شود که در پاکت های پلاستیکی چاپ شده با رنگ ها و طرح های جذاب قرار گیرند و چشم انداز فروشگاه را زیباتر کنند.

افزایش سود: حبوبات و خشکبار در صورت فله ای بودن، قیمت پایین تر دارند. بسته بندی این محصولات باعث می شود که قابل رقابت با محصولات خارجی شوند و همچنین دارای ظاهر قابل قبول تر برای مشتری باشند. به علاوه، بسته بندی حبوبات و خشکبار در بسته بندی وکیوم یکی از راه های کسب درآمد است. چون مشتران خارجی برای کالای بسته بندی شده حاضرند پول بیشتری پرداخت نمایند.

چگونه باید حبوبات و خشکبار را بسته بندی کرد؟

برای بسته بندی حبوبات و خشکبار نیاز به دستگاه‌های مناسب است که با توجه به نوع، حجم، سطح تمیزی، میزان کیفیت طراحی می‌شوند. اگر به دنبال یک دستگاه بسته بندی وکیوم قدرتمند برای نگهداری محصولات خود هستید، دستگاه بسته بندی وکیوم مواد غذایی ماشین سازی سپرحمید انتخاب مناسبی است. عملکرد عالی و بهبودیافته، کاربرپسند بودن و … این دستگاه‌ها، بسته بندی وکیوم را برای شما ساده تر می کند.

معرفی دستگاه های بسته بندی حبوبات و خشکبار:

دستگاه وکیوم حبوبات و خشکبار با استفاده از پمپ هوا، میزان هوا را درون یک کیسه پلاستیکی کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که حبوبات و خشکبار درون کیسه به صورت وکیوم شده نگهداری شوند. این دستگاه دارای یک صفحه نمایش لمسی و یک پنل کنترل است. کاربر باید با توجه به نوع حبوبات یا خشکبار، تنظیمات لازم را در دستگاه انجام دهد. پنل کنترل دارای دو دکمه شروع و توقف است که با فشردن آن‌ها، عملیات وکیوم شدن را آغاز و پایان می‌دهد. دستگاه وکیوم حبوبات و خشکبار بر اساس اصل تفاوت فشار کار می‌کند. وقتی که پمپ هوا فعال می‌شود، فشار هوا درون کیسه پلاستیکی کاهش می‌یابد و باعث می‌شود که حبوبات و خشکبار درون کیسه فشرده شوند. این فرآیند باعث می‌شود که حجم حبوبات و خشکبار کاهش یابد و در نتیجه، فضای خالی بین آن‌ها کم شود. با کاهش فضای خالی، تماس حبوبات و خشکبار با هوا کم شده و در نتیجه، عمر آن‌ها افزایش می‌یابد. همچنین، با کاهش حجم حبوبات و خشکبار، نیاز به فضای نگهداری آن‌ها نیز کم می‌شود و در نتیجه، صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری انجام می‌شود.

۱. دستگاه وکیوم افقی:

مزیت این نوع وکیوم سیلر این است که اندازه بسته های بسته بندی وکیوم محدود نمی شود. نقطه ضعف وکیوم افقی این است که نسبت به وکیوم عمودی مقدار کمی هوا در داخل بسته باقی می‌ماند.

دستگاه وکیوم افقی

۲. دستگاه وکیوم عمودی:

عملیات وکیوم فقط با فشار یک کلید صورت می پذیرد. این دستگاه جهت مواد غذایی می تواند از استیل ضد زنگ ساخته شود. در این دستگاه نیاز به قالب هایی به شکل مکعب مستطیل است. شکل گیری قالب مکعب مستطیل این مزیت را دارد که بر اساس سایز داخلی کارتن عملیات شکل گیری و وکیوم انجام می‌گیرد. در این روش محصول دارای قابلیت چیدمان پذیری خواهد بود.

وکیوم پسته

دستگاه وکیوم ایستاده پسته

آیا همه حبوبات و خشکبار را می توان با دستگاه وکیوم بسته بندی کرد؟

پاسخ بله است. همه حبوبات، آجیل و خشکبار را می توان با دستگاه وکیوم حبوبات و خشکبار بسته بندی نمود و از این جهت هیچ محدودیتی ندارد.

پس از بسته بندی حبوبات و خشکبار باز هم ممکن است خراب شوند؟

در صورتی که مواد غذایی بسته بندی شده تمیز نباشند یا از کیسه ها و فیلم های بسته بندی با کیفیت پایین و غیربهداشتی استفاده گردد ممکن است مواد غذایی باز هم خراب شوند. فیلم های بسته بندی وکیوم باید دارای استحکام کششی بالا، مقاومت در برابر پارگی، مقاومت در برابر ضربه، پایداری شیمیایی خوب و عدم واکنش شیمیایی با غذای داخل باشد.

چطور بدون واسطه و مستقیم از تولیدکنندگان، دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار خرید کنیم؟

جهت جلوگیری از هزینه‌های مازاد و دریافت گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر می توانید به صورت مستقیم از ماشین سازی سپهرحمید خرید نمایید. ماشین سازی سپهرحمید تولیدکننده بهترین و به‌روز ترین انواع دستگاه بسته بندی است و می تواند به عنوان یکی از برترین کارخانه‌های تولید و فروش ماشین آلات صنعتی شناخته شود. شما می توانید هریک از انواع دستگاه بسته بندی را با بالاترین میزان کیفیت و مناسبترین قیمت از ما خریداری نمایید و از خدمات در نظر گرفته شده بهترین استفاده را نمایید.

برای این منظور می‌توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید و از دستگاه‌های پرقدرت ما استفاده نمایید.

دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار، محصولات را به چه شکلی بسته بندی می‌کند؟

به دو شکل بالشتی و مکعب مستطیل.

تفاوت دستگاه بسته بندی خشکبار با حبوبات؟

دستگاه بسته بندی خشکبار با دستگاه بسته بندی حبوبات تفاوتی ندارد.

قیمت دستگاه

قیمت دستگاه وکیوم حبوبات و خشکبار، بستگی به ظرفیت، امکانات و سایز دستگاه دارد. حدود قیمت دستگاه وکیوم عمودی برای بهار ۱۴۰۲ نود میلیون تومان است.

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید:
۰۲۵-۳۴۲۳۳۴۲۳
۰۹۱۲۳۵۳۳۹۶۷
واتساپ: ۰۹۳۶۳۵۳۳۹۶۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *