دستگاه دوخت و برش پلاستیک, راهنمای خرید دستگاه

مقایسه دستگاه دوخت پلاستیک ایرانی و خارجی

مقایسه دستگاه دوخت پلاستیک ایرانی و خارجی

‌مقایسه دستگاه دوخت پلاستیک ایرانی و خارجی (چینی)

یکی از سوالات رایجی که در میان بسیاری از خریداران دستگاه های دوخت پلاستیک مطرح می باشد، این سوال است که در بین انواع این دستگاه‌ها، مدل‌های ایرانی برتر هستند یا مدل‌های خارجی؟ در واقع مقایسه دستگاه‌های دوخت و پرس پلاستیک ایرانی و خارجی از گذشته وجود داشته و امروزه هم این مقایسه همانند قبل صورت می‌پذیرد. هر کدام از این دستگاه‌های ساخت ایران و سایر کشور‌ها دارای مزایا و معایبی است که به آن‌ها می‌پردازیم.دستگاه دوخت پلاستیک ایرانی و خارجی چینی

کشورهای تولیدکننده دستگاه‌های بسته بندی دوخت پلاستیک

حجم بازار ماشین آلات بسته بندی که دستگاه‌های دوخت پلاستیک یکی از آنهاست در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۹ میلیارد دلار بوده است. کشورهای آلمان، ایتالیا، ایالات متحده، چین و ژاپن بر بازار جهانی ماشین آلات بسته بندی از نظر صادرات و تولید تسلط دارند. همه این کشورها درآمد قابل توجهی را از طریق فروش ماشین آلات بسته بندی در سطح جهان دریافت می‌کنند.

در سال‌های اخیر کشورهای در حال توسعه همانند ایران، ترکیه و هند نیز در تلاشند تا از این بازار برای خود سهمی به دست آورند. اما با این حال چین به دلیل تولید دستگاه‌های ارزان قیمت موقعیت خوبی را در این بازار به دست آورده است. بیشتر دستگاه‌های دوخت پلاستیک خارجی موجود در بازار ایران، دستگاه‌های ارزان قیمت ساخت چین است. در ایران نیز بعضی از تولیدکنندگان با پایین آوردن کیفیت دستگاه‌های ارزانتری نسبت به مدل چینی می‌سازند. ولی ما در این مقاله به مقایسه دستگاه‌های ساخت چین و دستگاه‌های با کیفیت ایران می‌پردازیم.

در مقایسه دستگاه های ایرانی و خارجی باید به چه چیزهایی توجه نمود:

برای مقایسه دستگاه‌های دوخت باید به عواملی همچون کیفیت، عملکرد (راندمان)، قیمت، گارانتی و خدمات پس از فروش دقت نمود.

  • کیفیت دستگاه‌های دوخت و پرس پلاستیک به مواد، اجزا و طراحی دستگاه بستگی دارد.
  • عملکرد دستگاه پرس پلاستیکی با افزایش سرعت، دقت و کارایی فرآیند دوخت پلاستیک افزایش می‌یابد.
  • قیمت دستگاه دوخت پلاستیک تابعی از اندازه، مدل و ویژگی های دستگاه است. در مورد هزینه دستگاه باید به هزینه نگهداری، قطعات یدکی و تعمیرات نیز توجه نمود.
  • گارانتی و خدمات پس از فروش این دستگاه ها به اعتبار تولیدکننده برمی‌گردد. تولید کننده دستگاه دوخت پلاستیک باید گارانتی معتبر، پشتیبانی، آموزش کار با دستگاه و خدمات پس از فروش خوب و مطمئنی را ارائه دهد و دارای نمایندگی‌ها و مراکز خدمات مجاز در کشور باشد که مشتریان بتوانند به راحتی به خدمات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

مزایای کلی خرید دستگاه دوخت ایرانی:

  • حمایت عملی از کالای ایرانی موجب رفع بیکاری، فقر، فساد و معضلات اجتماعی می‏ شود.
  • مصرف کالای داخلی باعث گردش پول در بین همه مردم کشور است. گردش پول کالاهای وارداتی فقط بین تولیدکننده خارجی و تعدادی از تجار می باشد.
  • خدمات پس از فروش سریعتر و دائمی.
  • قیمت منطقی.
  • متخصصان و تعمیرکاران بیشتر.
  • کیفیت روزافزون فناوری در ایران.

دستگاه دوخت پلاستیک چیست؟

دستگاه‌های دوخت پلاستیک، دستگاه‌هایی هستند که از گرما و فشار برای دوخت کیسه‌های پلاستیکی یا کیسه‌های حاوی محصولات مختلف استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی و آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوانی دارند. ماشین های دوخت پلاستیک را می توان به چهار نوع اصلی طبقه بندی کرد: دوخت رومیزی، دوخت پدالی، دوخت پنوماتیک (نیمه اتوماتیک)، دوخت تمام اتوماتیک.  

دوخت پلاستیک رومیزی:

این دستگاه ها روی میز قرار می‌گیرند و با برق تکفاز کار می کنند. دستگاه دوخت رومیزی دارای یک دسته (فک) و یک شاسی استارت هستند. کیسه نایلون روی المنت دوخت و بین بدنه و فک قرار می‌گیرد. با پایین آوردن دسته و فشار بر روی شاسی عملیات دوخت صورت می‌پذیرد و یک کیسه پلاستیکی بسته بندی و پلمپ شده به شما تحویل می‌دهد. از این دستگاه ها معمولا برای بسته بندی محصولات کوچک و سبک با تیراژ پایین مورد استفاده قرار می گیرند. مقایسه دستگاه دوخت رومیزی ایرانی و چینی

مقایسه دستگاه دوخت رومیزی ایرانی و خارجی:

ورق‌های استفاده شده در بدنه دستگاه‌های دوخت چینی در مقایسه با ایرانی نازک است. ترانس‌های استفاده شده در دستگاه‌های ایرانی قدرتمندتر است. کیفیت پارچه نسوز مدل ایرانی بهتر است. عمر تایمر دستگاه چینی کم می‌باشد. قیمت دستگاه تابعی از طول دوخت است. به عنوان مثال در پاییز ۱۴۰۲ قیمت پرس پلاستیک ۲۰ سانت چینی حدود ۷۰۰ هزار تومان و قیمت دستگاه پرس پلاستیک ایرانی حدود یک میلیون تومان است. گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه دوخت ایرانی نسبت به مدل چینی معتبر تر می‌باشد.

 

دستگاه دوخت پدالی:

این دستگاه‌ها روی یک یا چهار پایه قرار می‌گیرند و با پدال کار می کنند. فک بالای دوخت به وسیله یک محور به پدال دستگاه متصل است و با پایین آوردن پدال، فک بالای دوخت روی لبه کیسه پلاستیکی قرار می‌گیرد و عملیات دوخت صورت می‌پذیرد. این دستگاه‎‌ها معمولا برای بسته بندی محصولات بزرگ و سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. مقایسه دستگاه دوخت پدالی ایرانی و خارجی

مقایسه دستگاه دوخت پدالی ایرانی و خارجی:

دستگاه‌های دوخت پدالی ایرانی از جنس برنج، آلومینیوم یا فولاد هستند و دارای کیفیت بالا، عملکرد روان، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش خوب هستند. دستگاه های دوخت پدالی خارجی از جنس پلاستیک، آهن یا زینک هستند و دارای کیفیت پایین، عملکرد ناپایدار، قیمت بالا و خدمات پس از فروش ضعیف هستند.

 

دستگاه های دوخت پنوماتیک:

برای بسته بندی نایلون با طول دوخت زیاد (بیش از ۱۸۰ سانت) استفاده از دستگاه‌های دوخت پنوماتیک توصیه می‌گردد. دوخت پلاستیک پنوماتیک یک دستگاه دوخت حرارتی است که با استفاده از کوره حرارت روی فک بالای خود دو لبه‌ پاکت را به هم می‌چسباند. در این دستگاه به جای استفاده از پدال مکانیکی، از جک باد و پدال برقی برای حرکت فک دوخت استفاده می‌گردد. به علت استفاده از جک‌های پنوماتیکی در دستگاه عملیات دوخت با سرعت و دقت بیشتری نسبت به دستگاه پدالی صورت می‌پذیرد. برای نایلون های ضخیم نیز یک گزینه کاملا مناسب است.

مقایسه دستگاه دوخت پنوماتیک ایرانی و خارجی

مقایسه دستگاه دوخت عمودی پنوماتیک ایرانی و خارجی

مقایسه دستگاه دوخت پنوماتیک ایرانی و خارجی:

دستگاه دوخت پنوماتیک ایرانی و خارجی در برخی ویژگی ها با هم تفاوت دارند. برخی از این تفاوت ها عبارتند از:

قیمت: دستگاه دوخت پنوماتیک ایرانی معمولا ارزان تر از دستگاه دوخت پنوماتیک خارجی است. این تفاوت قیمت می تواند به عوامل مختلفی مانند نوع مواد اولیه، کیفیت ساخت، هزینه حمل و نقل و گمرک و … بستگی داشته باشد.

کیفیت: دستگاه دوخت پنوماتیک خارجی معمولا کیفیت بالاتری نسبت به دستگاه دوخت پنوماتیک ایرانی دارد. این کیفیت بالاتر می تواند در عملکرد، دقت، طول عمر، قابلیت تعمیر و نگهداری و … دستگاه دوخت پنوماتیک خارجی مشهود باشد. اما بعضی از تولیدکنندگان همچون ماشین سازی سپهرحمید توانایی ساخت دستگاه دوخت پنوماتیک با کیفیت بهتر از نوع خارجی را دارا می‌باشند.

نوع ساخت: با توجه به این که دستگاه‌های دوخت پنوماتیک به صورت انبوه ساخته می‌شوند. در نتیجه فقط در اندازه های خاصی در بازار موجود می‌باشند. در صورتی که مشتری خواهان دستگاه با اندازه و مشخصات سفارشی هست، بهتر است از تولیدکنندگان داخلی با سابقه روشن نسبت به تهیه دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک اقدام نمایند.

به طور کلی، می توان گفت که دستگاه دوخت پنوماتیک خارجی از نظر کیفیت برتری دارد، اما دستگاه دوخت پنوماتیک ایرانی از نظر قیمت مقرون به صرفه تر است و می‌تواند بنا به نظر مشتری ساخته شود. بنابراین، انتخاب دستگاه دوخت پنوماتیک بستگی به نیاز، بودجه و اهداف کاربر دارد. اگر شما به دنبال دستگاه دوخت پنوماتیک با کیفیت خوب هستید می توانید از دستگاه دوخت پنوماتیک خارجی استفاده کنید. اما اگر شما به دنبال دستگاه دوخت پنوماتیک با قیمت مناسب، سفارشی و کارایی مطلوب هستید، می توانید از دستگاه دوخت پنوماتیک ایرانی انتخاب کنید.

 

نتیجه گیری:

بر اساس مقایسه بالا، می توان نتیجه گرفت که دستگاه های دوخت رومیزی، پدالی و پنوماتیک ایرانی در صورتی که استانداردهای لازم را رعایت کرده باشند از دستگاه های دوخت رومیزی، پدالی و پنوماتیک خارجی از نظر کیفیت، عملکرد، قیمت و خدمات پس از فروش برتری دارند. بنابراین، ما توصیه می کنیم که مشتریانی که به دنبال یک دستگاه دوخت پلاستیک هستند، یک دستگاه دوخت ایرانی را انتخاب کنند، زیرا این دستگاه ها به آنها منافع و رضایت بیشتری می دهند و در حال حاضر ماشین سازی سپهرحمید یکی از تولیدکنندگان معتبر در این زمینه است.  

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت انواع دستگاه دوخت پلاستیک ایرانی توسط ماشین سازی سپهرحمید با ما تماس بگیرید: ۳۴۲۳۳۴۲۳ – ۰۲۵ و ۰۹۱۲۳۵۳۳۹۶۷
پیام‌رسان‌ها: ۰۹۳۶۳۵۳۳۹۶۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *