استرچ پالت, دستگاه دوخت و برش پلاستیک, شرینک پک, مقالات عمومی بسته بندی, وکیوم پک

کاربرد ماشین آلات در صنعت بسته بندی پلاستیک

خط تولید ماشین سازی سپهرحمید

ماشین‌های بسته‌بندی می‌توانند مایعات را پر کنند، محصولات را بپیچند، محصولات را وزن کنند و از محصولات در هنگام حمل و نقل و ذخیره‌سازی محافظت کنند. در ادامه ما به معرفی ماشین آلات و مزایای استفاده از آن در صنعت بسته بندی (بسته بندی پلاستیک) می پردازیم.

خط تولید ماشین سازی سپهرحمید

ماشین چیست؟

دستگاه یا ماشین (به فرانسویMachine ) ابزاری شامل یک یا چند جز است که از انرژی برای انجام کار مطلوب استفاده می‌کند. به عبارتی، هر سامانه فیزیکی با ساختار منظم و خواص عملیاتی را ماشین گویند. ماشین‌ها از منابع انرژی حرکتی و شیمیایی، مکانیکی، هسته‌ای، گرمایی و الکتریکی تغذیه می‌کنند و انرژی دریافتی را صرف انجام فرایند از پیش تعیین‌شده برای دستیابی به هدف معین مشخص می‌کنند. گستره آنها از یک پیچ تا یک هواپیما را دربر می‌گیرد. با اختراع ماشین آلات صنعتی تقریبا خطرات و خستگی های کاری برای انسان ها حذف شد.

ماشین آلات صنعتی چه مزایایی دارد

ماشین آلات صنعتی به به مجموعه قطعه های محرک، متحرک و ثابت در کنار هم گفته می شود که به کمک یکدیگر وظایف سیستم های گوناگون تولیدی را انجام می دهند. در کل باید اینطور گفت که ماشین آلات صنعتی موجب کاهش نیروی کار و افزایش کیفیت محصولات تولیدی و همچنین افزایش سطح تولید می شوند. ماشین‌ آلات صنعتی جز آن دسته از دستاورد های بشر می‌باشند که بدون وجود آن‌ ها چرخ بسیاری از صنایع و تولیدات می‌خوابد.

خط تولید ماشین سازی سپهرحمید

کاربرد ماشین آلات در صنعت بسته بندی

صنعت بسته بندی صنعت بزرگی است که از بخش های مختلف تشکیل شده است. هر بخش از ماشین های خاصی استفاده می کند که به فرآیندهای بسته بندی در بسیاری از مشاغل مختلف کمک می کند. اندازه ماشین‌ها می‌توانند به‌طور چشمگیری متفاوت باشند، اما همچنان همان عملکردهای اولیه را انجام می‌دهند. تمام ماشین آلات مربوط به فرآیند بسته بندی محصولات برای حمل و نقل، ذخیره سازی و فروش می باشد.

ممکن است شرکت شما به دنبال یک تولیدکننده معتبر دستگاه های بسته بندی باشد بنابرین ما در ادامه چند نوع ماشین پرکاربرد در صنعت بسته بندی را که در ماشین سازی سپهرحمید تولید می شود را معرفی می نماییم.

۱. ماشین دوخت پلاستیک

انواع دستگاه های دوخت پلاستیک
انواع دستگاه های دوخت تولیدی توسط ماشین سازی سپهرحمید (کلیک کنید)

دستگاه دوخت پلاستیک جهت بسته بندی محصولات در کیسه پلاستیک استفاده می شود. از نظر سایز و نوع عملکرد انواع زیادی دارد.

۲. ماشین شرینک پک

دستگاه‌های بسته بندی شیرینگ پک از خاصیت جمع شوندگی پلاستیک بر اثر حرارت، بهره می‌برند. عملکرد به این صورت است که نایلونی دور محصول مورد نظر برای بسته‌بندی کشیده شده و محصول از تونل هوای گرم عبور می کند. حرارت داخل تونل باعث انقباض نایلون شده و نایلون به شکل محصول در می‌آید.

۳. ماشین وکیوم

دستگاه وکیوم با بیرون کشیدن هوای داخل بسته بندی پلاستیک، عملیات بسته بندی را کامل می کند.

۴. ماشین استرچ

بسته بندی با استرچ به این صورت است که دستگاه استرچ کش رول فیلم استرچ را دور محصول می پیچد و بدین وسیله کالا بسته بندی می شود.

۵. ماشین های بسته بندی خاص

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات با کلاس جهانی و خدمات فنی کامل

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “کاربرد ماشین آلات در صنعت بسته بندی پلاستیک

 1. تت گفت:

  برای بسته بندی لوازم خانگی از چه دستگاهی استفاده کنیم؟

 2. طاها گفت:

  برای بسته بندی نان از چه دستگاهی استفاده کنم؟
  دوخت پلاستیک یا وکیوم

 3. فردوس گفت:

  برای بسته بندی پرچم هم می توانم از دستگاه دوخت پلاستیک استفاده کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *