استرچ پالت

دستگاه استرچ پیچ حلقوی یا مارپیچی

دستگاه استرچ پیچ حلقوی یا مارپیچی

بسته بندی محصولات حلقوی شکل با فیلم محافظ، سیستم خوبی برای جلوگیری از کثیفی، گرد و غبار و رطوبت و همچنین بهبود نمایش محصول است. ماشین سازی سپهرحمید انواع دستگاه‌های استرچ پیچ حلقوی (بسته‌بندی محصولات حلقوی و دایره‌ای شکل) را ارائه می‌کند. این دستگاه‌ها به‌طور خودکار فیلم رول استرچ را دور بسته می‌پیچانند. آنها این کار را آسان و سریع انجام می‌دهند.

دستگاه استرچ حلقوی (استرچ رپینگ) چیست:

دستگاه بسته بندی حلقوی (رپینگ) ابزاری تخصصی است که برای بسته بندی محصولات مختلف حلقه‌ای (کویل) شکل با انواع مختلف مواد بسته بندی طراحی شده است. این ماشین بسته بندی ایمن و کارآمد را برای طیف وسیعی از صنایع فراهم می‌کند. دستگاه بسته بندی محصولات حلقوی انواع مختلفی دارد. که برای هر محصول بسته به وزن، سایز و شکل بسته بندی متفاوت است. دستگاه استرچ رپینگ محصولات حلقوی شکل را به صورت مارپیچ بسته بندی می‌کند. فیلم استرچ بر روی محصول با استفاده از غلتک های کششی که بر روی یک رینگ قرار دارد کشیده می‌شود.

بسته بندی محصولات حلقوی به دو صورت است: ۱. فیلم استرچ به صورت کامل روی محصول پیچیده می‌شود. ۲. فیلم استرچ از دایره داخلی حلقه عبور می‌کند.

چند مثال کالاهای حلقوی شکل: محصولات حلقوی و دایره‌ای شکل مانند کویل، شیلنگ، سیم و کابل، تایر، چرخ، لوله های فلکسی و رول نمونه محصولات حلقوی: شلنگ، کابل کویل

مزایای بسته بندی محصولات حلقوی:

  • افزایش محافظت از محصول: یک دستگاه بسته بندی کویل می تواند محافظت از محصول را بهبود بخشد.
  • بهبود ظاهر محصول: بسته بندی محصول یکنواخت است و این کار به بهبود ظاهر محصول کمک می‌کند. و در نتیجه آن را برای مشتریان جذاب تر می‌کند.
  • از محصول در برابر دستکاری تا رسیدن به دست مشتری جلوگیری می‌کند.

مزایای دستگاه استرچ پیچ حلقوی:

  • قابلیت تنظیم سرعت بسته بندی: با استفاده از تنظیم سرعت حلقه و غلتک، میزان همپوشانی فیلم روی کالا قابل تنظیم است.
  • مناسب برای حلقه با سایزهای متفاوت.
  • بهبود راندمان بسته بندی: یک دستگاه بسته بندی حلقوی می تواند حلقه (کویل)ها را به سرعت و با دقت بپیچد. این باعث کاهش زمان بسته بندی و افزایش بهره وری می شود.
  • کاهش هزینه های نیروی کار: دستگاه‌های بسته بندی محصولات حلقوی نیاز به کار دستی در فرآیند بسته بندی را به حداقل می رساند. این می تواند به کاهش هزینه های نیروی کار کمک کند. یک دستگاه جایگزین ۳ نفر شود.
  • دارای سیستم برنامه نویسی شده و نمایشگر لمسی (PLC و HMI).
  • استفاده مداوم بدون مشکل: دستگاه به‌گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به طور دائم بدون مشکل کار کند.

دستگاه استرچ محصولات حلقوی شکل

دستگاه استرچ رپینگ حلقوی چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه از چند قسمت اصلی تشکیل شده است: حلقه چرخان، سامانه تغذیه فیلم، سامانه کشیدن فیلم، سامانه قطع فیلم و سامانه کنترل.

عملکرد دستگاه به این صورت است که ابتدا اپراتور محصول حلقوی شکل را در داخل دستگاه قرار می‌دهد. سپس فشار دکمه شروع باعث می‌شود که حلقه دوخت شروع به چرخیدن کند. در همین حال، فیلم از رول خارج شده و توسط سامانه کشیدن فیلم بسط داده شده و به صورت لایه‌ای نازک بر روی سطح محصول پوشیده می‌شود. پس از پایان بسته‌بندی، سامانه قطع کن فیلم با چسبانیدن یا جوشیدن لب فیلم به هم، بسته‌بندی را محکم و مقاوم می‌کند. در نهایت، اپراتور محصول بسته‌بندی شده را از داخل حلقه خارج می‌کند و دستگاه آماده برای بسته‌بندی محصول بعدی می‌شود. سامانه کنترل دستگاه از طریق صفحه نمایش لمسی یا دکمه‌های کنترل پنل (PLC و HMI) قابل تنظیم و تغییر است.

انواع دستگاه استرچ رپینگ:

استرچ حلقوی افقی (دور کامل حلقه):

در این دستگاه حلقه به صورت افقی بسته بندی می‌شود. و فیلم استرچ به دور کل حلقه پیچیده می‌شود. این دستگاه بسیار مناسب لوله‌های فلکسی است.

استرچ حلقوی دور حلقه
دستگاه استرچ حلقوی افقی (دور کامل حلقه)
 
فیلم دستگاه استرچ افقی (بسته بندی دور کل حلقه)
 

استرچ حلقوی افقی (پیچش فیلم در دایره داخلی حلقه):

شیلنگ، تایر، کویل، کابل یا هر بسته بندی حلقوی شکل دیگر در این دستگاه به صورت افقی قرار می گیرد. رینگ دستگاه که روی آن غلتک است از دایره داخلی حلقه عبور کرده و فیلم استرچ به صورت مارپیچی دور حلقه می‌پیچد. در نهایت یک بسته بندی زیبا و محکم تحویل می‌دهد.

استرچ پیچ حلقوی افقی
استرچ حلقوی افقی (پیچش فیلم در دایره داخلی حلقه)
 
فیلم دستگاه استرچ افقی (بسته بندی حلقه از دایره داخلی)

استرچ حلقوی عمودی:

کالای حلقوی شکل در این دستگاه به صورت عمودی قرار می‌گیرد. فیلم استرچ نیز از دایره داخلی حلقه عبور کرده و عملیات بسته بندی صورت می‌پذیرد.استرچ رپینگ حلقوی

دستگاه استرچ حلقوی عمودی

 

فیلم دستگاه استرچ عمودی

دستگاه استرچ قابلیت بسته بندی حلقه با سایزهای مختلف را دارد؟

بله، دستگاه بسته بندی استرچ حلقوی می‌تواند اندازه ها و ابعاد مختلف محصولات حلقوی را انجام دهد و انعطاف پذیری را برای کاربردها و صنایع مختلف ارائه می دهد. ماشین سازی سپهرحمید با ارائه بهترین راه حل برای بسته بندی به شما کمک می کند. 

 

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت انواع دستگاه استرچ رپینگ حلقوی توسط ماشین سازی سپهرحمید با ما تماس بگیرید: ۳۴۲۳۳۴۲۳ – ۰۲۵ و ۰۹۱۲۳۵۳۳۹۶۷
پیام‌رسان‌ها: ۰۹۳۶۳۵۳۳۹۶۷

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *