مقالات عمومی بسته بندی

کسب درآمد با بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه و کارگاه های کوچک

شغل بسته بندی در منزل

کسب درامد با بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه و کارگاه های کوچک

کسب درآمد با بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه *** کسب درآمد با بسته بندی / کار در منزل

تمام افرادی که به دنبال یافتن یک کار در منزل مناسب هستند، با جمله " کسب درآمد با بسته بندی" یا "کار در منزل" در آگهی های جذب نیروی کار مواجه شده‌اند. اگر قصد کسب درآمد دارید و در پی راه های در آوردن پول برای خودتان با ساده ترین کار و در منزل خودتان هستید، یکی از راه ها کسب درآمد برای خانواده‌ها بسته بندی حبوبات، خشکبار و آجیل در خانه است.

بسته بندی حبوبات و آجیل در منزل و کارگاه های کوچک یکی از پرطرفدارترین و سودمندترین راه های کسب درآمد است. کسب و کارهای خانگی به دلیل اینکه نیازی به فضای بزرگی ندارد و سرمایه کمتری نسبت به بقیه موارد میخواهد سود حاصل از آن بیشتر خواهد بود، بطور کل با کاهش هزینه، سود حاصل شده بیشتر خواهد بود. علاوه بر نکات ذکر شده، کسب و کارهای خانگی فاقد هزینه های کنترل کیفیت، پروانه بهداشت و آزمایش محصول است.

مقدمه:

حبوبات و خشکبار از مواد غذایی حذف‌نشدنی از سبد کالای خانوارهای ایرانی هستند که به صورت بسته بندی شده و فله در بازارها به فروش می رسد. بسیاری از مردم برای اطمینان از سلامت و مرغوبیت حبوبات تمایل دارند حبوبات را در بسته بندی هایی که مطابق با استاندارد است خریداری کنند. از سوی دیگر امروزه با پیشرفت دستگاه‌ها و ماشین‌ آلات، می‌توان بسیاری از مشاغل را به راحتی در خانه انجام داد، بنابراین می توان با راه اندازی کسب وکار بسته بندی حبوبات و خشکبار در منزل به درآمد و سود قابل توجهی رسید. به کمک این مشاغل، حتی خانم‌های خانه دار نیز می‌توانند در خانه مشغول به کار شده و درآمد خوبی بدست آوردند.

و با یک بسته‌بندی درست و تمیز می‌توانید همیشه و در هر شرایط اقتصادی روی فروش آن‌ها حساب کنید.

مزایای شغل بسته بندی حبوبات و آجیل:

 • تنوع زیاد محصولات جهت بسته بندی.
 • سرمایه اولیه کم (معمولا فضای کار از قبل آماده است و دستگاه ها نیز هزینه زیادی ندارد).
 • عدم پرداخت هزینه برای کنترل کیفیت و … .
 • انعطاف در زمان کاری.
 • سود خوب.
 • نیروی کار کم.

کار بسته بندی حبوبات و خشکبار مناسب افراد ذیل است:

 • خانم ها مخصوصا زنان خانه دار (با توجه به سبکی کار و بدون نیاز به رفت و آمد به محل کار).
 • دانشجویان.
 • بسیاری از افراد جامعه به دلیل مشکلاتی که دارند نمی‌توانند در شرکت استخدام شوند.
 • افرادی که نیازمند شغل دوم جهت تکمیل درآمد هستند.
 • اشخاصی که به کسب درآمد بصورت مستقل و خارج از محیط های کاری وابسته به ارگان خاص و یا شرکت های خصوصی علاقه دارند و در واقع می خواهند خودشان کارفرمای خودشان باشند.
 • برای خانم‌ها و آقایانی که به دلایل مختلف نمی‌توانند در بیرون از خانه فعالیت کنند، نیز گزینه مناسبی است.
 • تمام اعضای یک خانواده؛ و در کل می تواند یک شغل خانوادگی باشد و از وقت اضافه همه اعضای خانواده کسب درآمد شود.

چرا بسته بندی خشکبار و حبوبات را به عنوان شغل انتخاب کنیم؟

اعتماد بیشتر مردم:

محصولاتی که داخل خانه تهیه و بسته بندی می شوند، در بیشتر مواقع تازه تر هستند، همچنین به دلیل اینکه بسیاری از واسطه ها کنار گذاشته شده اند و قیمت محصول بسیار پایین تر از محصولات کارخانه ای است، انتخاب مشتریان خواهد شد.

کسب درآمد زیاد و ریسک کم:

شما با راه اندازی این حرفه می‌توانید با فروش روزی تنها ۲۰۰ محصول بسته بندی شده به مغازه ها، مدارس، شیرینی فروشی ها و دیگر مشاغل در ماه بیشتر از ۱۰ میلیون تومان سود خالص بدست آورید.

بازار فروش:

به دلیل وجود تقاضای زیاد از سوی مشتری و همچنین تنوع محصولات، فروش خوبی دارد.

پایان کار بدون دردسر:

شما می‌توانید با یک بار خرید دستگاه بسته بندی سال ها در این حوزه کار کنید و کارآفرینی کنید. همچنین در صورتی که بخواهید به کسب و کار خود در این حرفه پایان دهید، می توانید با فروش دستگاه های بسته بندی خود درآمد کسب کنید.

شما می‌توانید در صورت تمایل برای خرید دستگاه های بسته بندی حبوبات، آجیل و خشکبار و… با کارشناسان ماشین سازی سپهرحمید تماس حاصل فرمایید.

اصول خاص کسب و کار بسته بندی:

بسته بندی حبوبات و خشکبار با استفاده از دستگاه بسته بندی خشکبار و حبوبات شغل پر درآمدی است. اما برای موفقیت و فروش بیشتر نیازمند رعایت اصول خاصی است:

 • استفاده از محصولات درجه یک جهت بسته بندی.
 • انتخاب نام تجاری مناسب و درج نشان (لوگوی) اختصاصی روی بسته ها برای برندسازی.
 • بازاریابی و تبلیغات از طریق فضای مجازی، شبکه های اجتماعی، پیامک، پخش بروشور و … .
 • جستجوی حضوری برای مشتریان دائمی مانند فروشگاه های زنجیره‌ای، بوفه مدارس و … .
 • خلاقیت در بسته‌بندی با طراحی ساده و منحصر به فرد.
 • بهداشتی بودن محیط کار: محیط بسته بندی باید طوری باشد که هر فردی حق ورود به آن را نداشته باشد و نیز از حضور نداشتن جانوران موذی در آنجا مطمئن باشید.
 • برنامه ریزی بر اساس سرمایه محدود بدین صورت که مواد مورد نیاز را در مقدار پایین خریداری کنید. مواد را حتما تست کنید و از کیفیت آنها مطمئن باشید.
 • اگر می خواهید در حجم کم تولید کنید بهتر است از عمده فروشی حبوبات محصولات را به صورت فله‌ای خریداری کنید. اما برای بیش از یک تن پیشنهاد می شود از تولید کننده یا همان کشاورز محصول را تهیه کنید.

هزینه‌های مربوط به راه اندازی کسب و کار و درآمد با بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه:

 • خرید دستگاه بسته بندی (مهم‌ترین هزینه و یکبار برای همیشه).
 • مواد اولیه و حبوبات به صورت فله‌ای.
 • کیسه و پاکت بسته بندی.
 • حمل و نقل و رفت و آمد برای خرید مواد و فروش بسته‌ها.
 • آب و برق مصرفی برای بسته بندی حبوبات.
 • کاتالوگ، بازاریابی و تبلیغات.

مهم ترین نکات جهت خرید دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار:

 • دستگاه‌های دستی یا نیمه اتوماتیک برای کارهای خانگی و کارگاه کوچک کم هزینه تر هستند.
 • دستگاه بهتر است برق مصرفی تک فاز داشته باشد.
 • اندازه دستگاه و محیط راه اندازی دستگاه در خانه و کارگاه را در نظر داشته باشید.
 • خدمات پس از فروش تولیدکننده دستگاه.
 • مشورت با انسان های کاربلد و با تجربه در این زمینه و یا کارشناسان ماشین سازی سپهرحمید.

طیف محصولاتی که قابلیت بسته بندی در منزل را دارند:

ابتدا استراتژی خود را مشخص کنید. بهتر است در ابتدا تولید کم و تمرکز بر یک یا دو نوع محصول داشته باشید. پس لازم است محصولاتی را انتخاب کنید که فروش بیش تری دارند. محصولات پیشنهادی به شرح ذیل است:

ادویه جات، انجیر خشک، انواع آجیل، انواع غلات، آبنبات، آجیل، بادام، بادام زمینی، باقالا، برگه آلو، برگه آلوچه، برگه زردآلو، برگه هلو، برنج، پسته، توت خشک، جو، حبوبات، خرما، خشکبار، زردچوبه، زعفران، سویا، شکر، شکلات‌، شیرینی، عدس، عدس سبز، عدس قرمز، عدس قهوه ای، فلفل سیاه، فلفل قرمز، فندق، قند، قیسی خشک، کشمش، کشمش سبز تیزابی، کیک، گردو، گندم، لپه، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا چیتی، لوبیا سفید، لوبیا سیاه، لوبیا قرمز، ماش، محصولات خوراکی خشک، مغز دانه ها، مواد غذایی، میوه خشک، نخود، نخود فرنگی.

ابزارها، مواد اولیه بسته بندی برای شروع کار:

غیر از دستگاه های بسته بندی، برای شروع کار در منزل به ترازو دیجیتال، تاریخ زن یا قیمت زن و مواد اولیه بسته بندی: مثل پاکت سلفون یا نایلون، جعبه مقوایی نیاز است.

مشکلات بسته‌بندی حبوبات و خشکبار:

همه مشاغل در کنار درآمدی که دارند مسلماً مشکلاتی نیز به همراه دارند کسب درآمد با بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه نیز از این مشکلات مستثنا نمی‌باشد. در ادامه به آن‌ها اشاره‌ای می‌ کنیم:

 • قیمت‌های رقابتی و تنوع زیاد محصول در بازار.
 • مشکلات و سختی های بازاریابی و جذب مشتری.
 • نوسان قیمت مواد اولیه و مشکل‌ تهیه آن‌ها.
 • لزوم داشتن سرمایه در گردش.
 • مجوز بسته‌بندی در صورت توسعه.

چند نمونه تصویر بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه:

دستگاه های مناسب کسب درآمد با بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه:

دستگاه دوخت رومیزی:

پرس نایلون رومیزی

دستگاه دوخت رومیزی پلاستیک

این دستگاه عمل دوخت نایلون، سلفون و یا هر چیز مشابه دیگر را انجام میدهد. این دستگاه از دو قسمت زیر و دسته تشکیل شده است. در کنار راست آن درجه تایمر از ۰ تا ۹ درج شده است. با چند بار امتحان می توانید زمان مناسب برای دوخت نایلون خود را به دست آورید. در این دستگاه می توان از سیستم همزمان برش گرم نیز استفاده نمود.

قیمت دستگاه دوخت رومیزی:

این دستگاه ارزانترین دستگاه بسته بندی خانگی محسوب می شود.

قیمت آن بستگی به طول دوخت دارد و برای اندازه ۳۰ سانت حدود ۸۰۰ هزارتومان (قیمت پاییز سال ۱۴۰۱) است

دستگاه دوخت پدالی:

پرس پایی سلفون

دستگاه دوخت پلاستیک پدالی جهت پلمپ بسته بندی های پلاستیکی به کار می رود. عملیات دوخت در این دستگاه از طریق فشار پدال پا صورت می پذیرد. داشتن پدال پا برای انجام عمل دوخت، باعث آزاد بودن دست و مانور برای جابجایی محصول می‌گردد. کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است و سرعت عمل نسبتاً بالایی برای تولید و بسته بندی محصولات دارد. بسته به سرعت شخص از این دستگاه می‌توان برای تیراژ روزانه تا ۱۰ هزار عدد پاکت استفاده نمود..

قیمت دستگاه دوخت پدالی:

قیمت این دستگاه بستگی به طول دوخت دارد و برای اندازه ۳۰ سانت حدود دو میلین و سیصد هزار تومان (قیمت پاییز سال ۱۴۰۱) است

دستگاه شرینک کابینی:

شرینک کابینتی

در فرآیند شرینک ابتدا کالا یا محصول در پوشش سلفون یا نایلون قرار داده می شود. سپس وارد کابین حرارتی دستگاه می شود. در داخل کابین حرارتی جریان هوای گرم جاری است و در اثر برخورد هوای گرم به فیلم دور محصول، فیلم شرینک دچار کشش شده و دور محصول جمع می گردد. 

قیمت دستگاه شرینک کابینی:

قیمت این دستگاه بستگی به طول و عرض بسته دارد و برای طول و عرض ۳۰ سانت حدود نوزده میلیون تومان (قیمت پاییز سال ۱۴۰۱) است.

دستگاه وکیوم افقی:

وکیوم پک بالشتی

دستگاه وکیوم هوای اطراف کالا را خارج کرده و سپس کیسه پلاستیکی که محصول در آن قرار دارد را دوخت می زند. عمل وکیوم می تواند همراه با تزریق گاز بی اثر درون بسته باشد.

 

قیمت دستگاه وکیوم افقی:

قیمت این دستگاه بستگی به طول دوخت دارد و برای اندازه ۳۰ سانت حدود دو میلین و سیصد هزار تومان (قیمت پاییز سال ۱۴۰۱) است

دستگاه های بسته بندی مناسب درآمد با بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه

دستگاه بسته بندی وکیوم افقی

نام دستگاه: دستگاه وکیوم پک افقی مدل: VA-1003 مورد استفاده : جهت تخلیه هوای داخل کیسه و سپس اعمال دوخت بر روی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

دوخت پلاستیک پدالی برنجی – مدل DO-1002

نام دستگاه: دستگاه دوخت پلاستیک پدالی برنجی مدل: DO-1002 مشخصات : رنگ الکترواستاتیک، برق —. مورد استفاده : جهت بسته بندی محصولاتی که درون پاکتهای با ابعاد زیر ۳۵ سانت قرار میگیرد (مانند حبوبات و داروهای گیاهی) مورد استفاده قرار میگیرد . عرض دوخت ۸ میلیمتر و بسیار محکم است

دوخت پلاستیک رومیزی – مدل DO-1008

نام دستگاه: دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی مدل: DO-1008 مورد استفاده : جهت دوخت و برش انواع پلاستیک های نایلون و سلفون مورد استفاده قرار می گیرد.

شیرینگ پک کابینی – مدل SH-1004

نام دستگاه: دستگاه شیرینگ پک کابینی مدل: SH-1004 مورد استفاده : برای بسته بندی و شرینک نمودن بسته های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری:

امیدواریم که با خواندن این مقاله، نکات مفیدی درباره کسب درآمد با بسته بندی حبوبات و آجیل در خانه یاد گرفته باشید. حالا می‌توانید با اعتماد به نفس و خلاقیت، کسب و کار خودتان را راه بیاندازید.

اگر سوال یا نظری درباره این موضوع دارید، ما را در قسمت نظرات مطلع کنید. ما همیشه منتظر بازخورد شما هستیم.

  تماس با ماشین سازی سپهرحمید

  جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید:
  تلفن تماس : ۳۴۲۳۳۱۷۸ و ۳۴۲۳۳۴۲۳ - ۰۲۵
  فاکس : ۳۴۲۳۳۴۲۲ - ۰۲۵
  پیام رسان ها و واتساپ: ۳۵۳۳۹۶۷ - ۰۹۳۶
  آدرس : ایران، قم، جاده قدیم کاشان، ماشین سازی سپهرحمید

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *