دستگاه دوخت و برش پلاستیک

دستگاه دوخت پدالی

انواع دستگاه بسته بندی دوخت پلاستیک

برای بسته بندی کالاها در کارگاه های کوچک و متوسط از دستگاه بسته بندی دوخت پدالی استفاده می گردد.

دستگاه دوخت پلاستیک پدالی به منظور پلمپ بسته بندی های پلاستیکی به کار می رود. همانگونه که از نامش پیداست از طریق فشار، عمل پرس و دوخت پلاستیک را انجام میدهد و به واسطه حرارت ایجاد شده توسط دستگاه، دوختی تمیز در لبه بسته بندی ایجاد می کند. داشتن پدال پا برای انجام عمل دوخت، باعث آزاد بودن دست و مانور برای جابجایی محصول می‌گردد. کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است و سرعت عمل نسبتاً بالایی برای تولید و بسته بندی محصولات دارد. دستگاه دوخت پدالی در دسته قدیمی ترین و در عین حال کاربردی ترین دستگاه های دوخت قرار می گیرند. بستگی به سرعت اپراتور از این دستگاه می‌توان برای تیراژ روزانه تا ۱۰ هزار عدد پاکت استفاده نمود.

دستگاه بسته بندی و پلمپ پلاستیک
دستگاه بسته بندی دوخت پدالی

ویژگی ظاهری:

این نوع دستگاه ها بر خلاف مدل های رومیزی دارای پایه استند و یک میز نگهدارنده محصول هستند و فک های قسمت دوخت و پرس با فشار برروی پدال دستگاه حرکت میکنند به همین جهت به این نوع دستگاه ها، دستگاه دوخت پدالی یا ایستاده میگویند. ضخامت قسمت پرس این دستگاه ها عموما بین ۲ میلی متر تا ۱۵ میلی متر متنوع میباشد و نوع فک های پرس آن نیز به صورت خطی و یا شطرنجی هستند. طول دوخت این دستگاه ها نیز بین ۲۰ سانت تا ۲۰۰ سانتی متر (عموما دوخت سی سانت) قابل انتخاب است.

 

موارد استفاده از دستگاه

این نوع دستگاه ها برای کارگاه ها و تولیدی ها مناسب می باشند چون هم استحکام دوخت و هم سرعت کار بالایی دارند. کارکرد با دستگاه های دوخت پدالی بسیار ساده و بدون نیاز به تخصص خاصی میباشد. همچنین ولتاژ کاری این دستگاه ها نیز ۲۲۰ ولت شهری میباشد. در دستگاه دوخت پدالی قابلیت دوخت کیسه‌های حاوی مواد مایع نیز وجود دارد. از این دستگاه برای دوخت پلاستیک، آلومینیوم، فویل، پلی اتیلن، پلی استر و … استفاده می گردد و مناسب برای بسته بندی انواع محصولات است. محصولاتی مانند مواد غذایی، محصولات خاص محلی، چای، دارو، سخت افزار، حبوبات ، محصولات پتروشیمی، مایعات، مواد پودری، مواد گرانولی، تخمه، آجیل

ماشین سازی سپهرحمید بسته به نوع بسته بندی و محتوای داخل آن و طبق نظر شما، قابلیت تغییرات و سفارشی سازی این نوع محصول را دارد.

انواع دستگاه های پرس پدالی (از نظر نوع دوخت) به قرار زیر است:

 • پرس پدالی آلومینیومی
 • پرس پدالی برنجی
 • پرس پدالی المنت دوخت

دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی:

دستگاه پرس پدالی آلومینیومی از دستگاه های دوخت پلاستیک می باشد که جهت بسته بندی نایلون و پاکت های نسبتا نازک مورد استفاده قرار می گیرد. عرض دوخت این دستگاه پرس ۲ میلی متر و بصورت لحظه ای گرم می باشند. دستگاه های پرس پدالی آلومینیومی از ۳۰ تا ۲۰۰ سانتی متر استفاده می گردد. المنت های استفاده شده برای کوره دستگاه المنت میله ای است و با قابلیت تعویض آسان می باشد. المنت های میله ای کیفیت و طول عمر بسیار بالایی دارد.

طرز کار دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی به اینصورت می باشد که با تنظیم کردن تایمر متناسب با جنس نایلون، پاکت را در بین فک دستگاه قرار داده و با فشار دادن پدال دستگاه ،توسط اپراتور، فک دستگاه جهت دوخت به سمت پایین کشیده خواهد شد و بعد از سپری شدن زمان دوخت، پا را از روی پدال برداشته و محصول را بصورت پرس شده تحویل میگیریم.

دستگاه دوخت پدالی برنجی:

دستگاه پرس پدالی برنجی که به دستگاه دوخت پفکی نیز معروف است، دائم گرم بوده و تنها قادر به بسته بندی سلفون و فویل آلومینیوم می باشد.

عرض دوخت دستگاه دوخت پدالی برنجی ۱۳ میلی متر بصورت دوخت شطرنجی، سوزنی یا چندخط موازی می باشد. دستگاه دوخت پدالی برنجی دراندازه های ۳۰ و ۴۰ سانتی متر موجود بوده و می توان بصورت تمام وقت از دستگاه بهره گرفت.

طرز کار دستگاه دوخت پدالی برنجی به اینصورت می باشد که دستگاه را بر دمای متناسب با جنس نایلون تنظیم کرده و صبر می کنیم که فک برنجی دستگاه به دمای مربوطه برسد.

سپس نایلون را بین فک دستگاه قرار داده و با فشار دادن پدال توسط اپراتور فک دوخت به سمت پایین کشیده خواهد شدکسری از ثانیه پا را از پدال برداشته و محصول را بصورت دوخت و پرس شده تحویل میگیریم.

دستگاه دوخت پدالی المنتی:

دستگاه پرس پدالی المنتی از نظر نوع دوخت شبیه دستگاه دوخت رومیزی می باشد که جهت بسته بندی انواع نایلون و پاکت مورد استفاده قرار می گیرد. عرض دوخت این دستگاه معمولا ۲ میلی متر (المنت تخت) و بصورت لحظه ای گرم می باشند.

دستگاه دوخت پدالی المنتی به اینصورت کار می کند که با تنظیم کردن تایمر متناسب با جنس نایلون، پاکت را در بین فک دستگاه قرار داده و با فشار دادن پدال دستگاه توسط اپراتور، فک دستگاه جهت دوخت به سمت پایین کشیده خواهد شد و بعد از سپری شدن زمان دوخت، پا را از روی پدال برداشته و محصول را بصورت پرس شده تحویل میگیریم.

شایان ذکراست که در دستگاه دوخت پدالی المنتی بعد از سپری شدن زمان دوخت، پدال را چند ثانیه بیشتر، جهت دوخت صاف و ممتد نگه می داریم.

 تفاوت انواع پرس پدالی در یک نگاه

مشخصات پرس پدالی آلومینیومی پرس پدالی برنجی پرس پدالی المنت دوخت
نوع انتقال حرارت دائم گرم دائم گرم لحظه ای گرم
شکل دوخت دوخت خطی دوخت شطرنجی، سوزنی، چند خط موازی دوخت خطی
عرض دوخت ۲ میلیمتر ۱۰ میلیمتر ۲، ۳، ۴، …، ۱۰، تا ۱۵ میلیمتر
طول دوخت ۲۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر ۳۰ یا ۴۰ سانتیمتر ۲۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر
جنس فک دوخت آلومینیوم برنج المنت تخت
فک دوخت یک فک دو فک یک فک
محل قرار گیری پدال جلو یا بغل (سمت راست) میز جلوی میز جلو یا بغل (سمت راست) میز
منبع حرارت کوره یا دوخت کوره با المنت میله ای کوره با المنت فنری المنت تخت
مصرف انرژی      

تجهیزات جانبی

دیمر آنالوگ و یا دیجیتال حرارتی (به انتخاب مصرف کننده) همراه با ولت متر

ترانس

میز نگه دارنده با قابلیت تنظیم ارتفاع

تایمر

 

اسامی دیگر دستگاه دوخت پدالی:

پرس پایی، پرس پدالی، وکیوم، دوخت پدالی، دوخت پایی، دوخت پلاستیک پدالی، دوخت پلاستیک کارگاهی، دوخت پدالی، دستگاه پرس پلاستیک.

اجزای دستگاه دوخت پدالی

اجزای دستگاه دوخت پدالی:

 • پدال پا.
 • اهرم تنظیم ارتفاع پدال.
 • میز محل قرار گرفتن محصول.
 • تجهیزات دوخت (سیم المنت، نوار نسوز و …).
 • فک دوخت.
 • تجهیزات برقی (دیمر، سیم و دوشاخه و … ).

نصب و راه اندازی دستگاه:

ابتدا دستگاه را در جای مناسب و صاف قرار دهید و به برق شهری وصل کنید. سپس فک ها، پدال، تایمر و ترموستات را تنظیم کنید.

نحوه دوخت و بسته بندی نایلون:

نایلون مورد نظر را در فک دستگاه قرار داده و پدال را با پا فشار دهید. نگه دارید تا عملیات دوخت صورت پذیرد. سپس پدال را رها کنید و نایلون را از فک جدا کنید. تبریک، شما یک نایلون را با موفقیت دوخت زدید و بسته بندی کردید. همین کار را برای سایر نایلون ها تکرار کنید.

نگهداری و تعمیر دستگاه:

بعد از اتمام کار، دستگاه را خاموش کنید و از برق جدا کنید. فک ها و سایر قسمت های دستگاه را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید. از استفاده از مواد شوینده یا تینر و … خودداری کنید. در صورت نیاز، قطعات سوخته یا خراب را تعویض کنید.

قیمت دستگاه

دستگاه بسته به نوع کیفیت آن از قیمت دو میلیون تومان شروع می گردد.

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید:
۰۲۵-۳۴۲۳۳۴۲۳
۰۹۱۲۳۵۳۳۹۶۷
واتساپ: ۰۹۳۶۳۵۳۳۹۶۷

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “دستگاه دوخت پدالی

 1. علی اصفهانی گفت:

  محصولات ما به صورت کیسه های ۲۰ کیلویی هست و جابه جایی آن با سختی انجام می شود. میشه لطفا یک دستگاه دوخت پلاستیک پدالی یا پنوماتیک معرفی کنید. به این صورت که لازم نباشه کیسه را روی میز بگذاریم و در حالی که کیسه روی زمین هست، در کیسه را پلمپ کنه.
  ممنون می شوم.
  راستش یکی از همکاران ما ۱۰ سال پیش از شما دستگاه خرید کرده و تا الان نسبتاً راضیه.

  1. مهندس یزدانی گفت:

   سلام
   می توانید از دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک عمودی مدل DO-P1013 استفاده نمایید.
   جهت اطلاعات بیشتر با شماره ۳۴۲۳ ۳۴۲۳ ۰۲۵ کارشناسان فروش ماشین سازی سپهرحمید تماس بگیرید.

 2. موحد گفت:

  سلام
  #دستگاه_دوخت_پدالی برای دوخت پلاستیک به طول ۱۸۰ سانت هم میشه استفاده کرد. یا دوخت پنوماتیک بگیرم؟
  شرایط فروش چگونه است؟

  1. مهندس یزدانی گفت:

   سلام علیکم
   بهتر است دستگاه دوخت پنوماتیک تهیه نمایید
   برای شرایط فروش با کارشناسان ماشین سازی سپهرحمید تماس بگیرید.

 3. سیما گفت:

  مطلب خوب و جامعی راجع به دستگاه دوخت پدالی بود. من که توجیه شدم و جواب سوالاتم رت در خصوص #دستگاه_دوخت_پدالی گرفتم

  1. بلوط گفت:

   برای بسته بندی و دوخت آجیل از این دستگاه بگیریم خوبه؟
   قیمت دوخت ۳۰ سانت چنده؟

   1. مهندس یزدانی گفت:

    سلام علیکم
    دستگاه مناسبی است
    برای استعلام قیمت با کارشناسان فروش ماشین سازی سپهرحمید تماس بگیرید

 4. چاوشی گفت:

  برای بسته بندی تیراژ کم، مثلا حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ محصول بهتره از کدام دستگاه دوخت پلاستیک استفاده کنم. این نکات را هم بگم که، هم جای کمی دارم، برق تکفاز و کارم هم به صورت فصلی است. اندازه بسته هم حدود ۴۲ تا ۴۵ سانت است.

  1. مهندس یزدانی گفت:

   سلام
   دستگاه دوخت پدالی
   جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ماشین سازی سپهرحمید ۰۹۳۶۳۵۳۳۹۶۷ یا ۰۲۵۳۴۲۳۳۴۲۳ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *